Тиждень науки в коледжі

16 квітня 2019 року в рамках проведення Тижня науки в Івано-Франківському коледжі відбулося секційне засідання звітної наукової конференції студентів спеціальності «Дошкільна освіта» з проблеми «Сучасні тенденції наступності дошкільної і початкової ланок освіти в світлі рішень концепції «Нова українська школа».

У роботі конференції взяли участь викладачі, наукові керівники студентів: викладач-методист, спеціаліст вищої категорії О.Д.СЕЛЕПІЙ, спеціаліст Т.Ю.ДАНІВ, спеціаліст ІІ категорії Н.Ю.НИКОРАК, спеціаліст вищої категорії С.М.СИДОРІВ, кандидат педагогічних наук, доцент, спеціаліст вищої категорії Л.І.БЕРЕЗОВСЬКА, спеціаліст вищої категорії О.І.ГУРЕЙ, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист І.М.САЛИГА, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Л.М.СКАВІНСЬКА.
Учасники наукового заходу розглянули актуальні питання дошкільної освіти: теоретико-методологічні засади розвитку сучасної дошкільної освіти; інноваційні технології в теорії та практиці дошкільної освіти; зарубіжний досвід дошкільної освіти в теорії та практиці українського дошкілля.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася Селепій Оксана Дмитрівна, керівник секції, голова циклової комісії дисциплін спеціальності «Дошкільна освіта».
На секційному засіданні студентки 4 курсу презентували напрацювання своїх досліджень з таких тем: Ірина Братчук (доповідь «Сучасні тенденції наступності дошкільної і початкової ланки освіти»), Вікторія Касько (доповідь «Психолого-педагогічні особливості підготовки дітей до навчання у школі»); Христина Глушко (доповідь «Спостережливість як особистісна якість вихователя»); Мар’яна Донецька (доповідь «Розвиток пізнавальної активності дошкільників засобами дослідницької діяльності»);  Іванна Рибенчук (доповідь «Роль вихователя в успішній соціалізації дошкільника»).

Студентки 3 курсу також презентували презентували свої доробки: Марина Максимчук (доповідь «Розвиток мовлення дошкільника засобами українського фольклору»), Ірина Григораш (доповідь «Виховна та освітня цінність української народної іграшки»), Лідія Татарська (доповідь «Орф-педагогіка: система раннього музичного розвитку дитини»), Аліна Головатюк (доповідь «Музичні ігри у повсякденній діяльності дошкільнят»).
Студентки та наукові керівники підсекції «Логопедія» представили такі доробки: Софія Шотт (доповідь «Артикуляційна гімнастика як засіб розвитку мовлення дошкільників»), Марія Соломка (доповідь «Використання ігрових прийомів у артикуляційні гімнастиці»), Ірина Стефінів (доповідь «Використання методів ТРВЗ/РТУ в корекційній роботі з дітьми логопедичної групи»), Підсекція «Англійська мова» була представлена доповідями від таких студенток: Марина Вижгородько (доповідь «Особливості навчання англійської мови дітей дошкільного віку»), Аліна Біньковська (доповідь «Англійська дитяча поезія  Nursery Rhymes: історія та сучасність»).

Слід відзначити цьогорічних дебютанток-другокурсниць на поприщі наукових досліджень: Ірина Скавінська з темою: Розвиток пізнавальних здібностей дошкільників при навчанні математики закордоном та Ольга Михайлецька з темою: Застосування методу повної фізичної реакції (Total Physical Response) на ранньому етапі вивчення англійської мови.
З побажаннями успіху та системної роботи над актуальними темами досліджень виступила завідувач дошкільного відділення Оксана Миколаївна Сидорук.
Завершилась робота конференції обговоренням й аналізом поставлених запитань та підведенням підсумків.
З урахуванням актуальності, теоретичної і практичної цінності озвучених результатів пошуків молодих науковців, викладених у їхніх доповідях і виступах учасники звітної студентської наукової конференції ухвалили резолюцію:
1.Висвітлити матеріали звітної студентської наукової конференції з проблеми «Перспективи розвитку дошкільної освіти: теорія і практика» у збірнику студентських наукових праць та на офіційному сайті Івано-Франківського коледжу і фахових джерелах.
2.Спільними зусиллями науковців, викладачів та студентів продовжувати співпрацю з метою створення єдиного наукового простору.